চাকৰিৰ সাক্ষাৎকাৰত নিজৰ পৰিচয় কেনেকৈ দাঙি ধৰিব?

Homeশিক্ষা

চাকৰিৰ সাক্ষাৎকাৰত নিজৰ পৰিচয় কেনেকৈ দাঙি ধৰিব?

দেশৰ ভিতৰত আন এখন দেশ, চাওক কোন কেইখন দেশ
অসমৰ জাতীয় সংগীত ‘অ’ মোৰ আপোনাৰ দেশ’ৰ বিষয়ে জানো আহক
ভাৰতৰ পেৰামিলিটাৰী ফৰ্চসমূহ : দেশৰ সুৰক্ষাত জড়িত এই বাহিনীসমূহৰ কিছু কথা

সাক্ষাৎকাৰ এটাত এক ভাল স্ব-পৰিচয় হৈছে আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ অংশ। ই সাক্ষাৎগ্ৰহণকাৰীক আপোনাৰ বিষয়ে বুজিবলৈ সহায় কৰে। আপুনি এটা তথ্যপূৰ্ণ সাক্ষাৎকাৰেৰে সাক্ষাৎগ্ৰহণকাৰীক আকৰ্ষিত কৰিব পাৰে।

সাক্ষাৎকাৰ এটাত স্ব-পৰিচয় কি?

সাক্ষাৎকাৰ বা আন যিকোনো স্থানত আত্ম-পৰিচয়; আপুনি কোন, আপোনাৰ অভিজ্ঞতা, আপুনি কি কৰে ইত্যাদি তথ্যবোৰ সাক্ষাৎগ্ৰহণকাৰীয়ে জানিব বিচাৰিব। কেইমিনিটমানৰ ভিতৰতে, আপুনি অন্যলোকে আপোনাৰ বিষয়ে জনাৰ প্ৰয়োজনীয়তা থকা কথাবোৰ সামৰিব লাগিব। আপুনি বিভিন্ন স্থানত স্ব-পৰিচয় দিব লাগিব যেনে, সাক্ষাৎকাৰৰ আৰম্ভণিত, নতুন সংযোগৰ সৈতে, প্ৰেজেণ্টেচন এটা দিয়াৰ আগতে ইত্যাদি।

ইয়াত আপোনাৰ বিষয়ে সেই সকলো মুখ্য তথ্য অন্তৰ্ভুক্ত থাকিব লাগিব, যি কথাই আপোনাৰ সাক্ষাৎ গ্ৰহণকাৰীজনৰ ওপৰত প্ৰভাৱ পেলোৱাত সহায় কৰিব।

কিছুমান সাধাৰণ পৰামৰ্শ যি আপোনাক সুন্দৰভাৱে স্ব-পৰিচয় প্ৰদান কৰাত সহায় কৰিব:

  • যেতিয়া আপুনি সাক্ষাৎকাৰ লৈ যাব, আপোনাৰ মুখত মিচিকিয়া হাঁহি ৰাখক। ই এক অস্ত্ৰ হিচাপে কাম কৰে।
  • কোম্পানী আৰু সাক্ষাৎগ্ৰহণকাৰীৰ ওপৰত গৱেষণা কৰি আপোনাৰ প্ৰস্তুতি আৰম্ভ কৰক।
  • সাক্ষাৎকাৰৰ আগতে আপুনি কি ক’ব সেয়া নিজেই সাজু কৰি ল’ব ।
  • বন্ধু এজনৰ সৈতে বা আইনাৰ সন্মুখত আপোনাৰ পৰিচয় প্ৰদানৰ আখৰা কৰিব পাৰে।
  • আপোনাৰ বৃত্তিগত স্থিতি সম্পৰ্কে কেনেকৈ জনাব সেয়া সাৰাংশ প্ৰস্তুত কৰি লওক।
  • আপোনাৰ অভিজ্ঞতা আৰু কৃতিত্বৰ বিষয়ে বিতংভাৱে উপস্থাপন কৰক।
  • সকলোকে আপোনাৰ কৃতজ্ঞতা প্ৰদৰ্শন কৰক। ই আপোনাক এক অনুগ্ৰহী ব্যক্তি হিচাপে প্ৰতিফলিত কৰিব।
  • সাক্ষাৎকাৰৰ পৰৱৰ্তী অংশলৈ আগুৱাই গৈ আপোনাৰ স্ব-পৰিচয় সমাপ্ত কৰক।

আপুনি নিজক ভালদৰে জানে, কিন্তু সাক্ষাৎকাৰত আত্ম-পৰিচয় দিয়াটো এটা সুকীয়া বিষয় হৈ পৰে। স্ব-পৰিচয় এটা সাক্ষাৎকাৰত ‘পুৱাই দিনটোৰ আগজাননী দিয়া’ৰ দৰে কথা। স্ব-পৰিচয়ৰ জৰিয়তে যদি প্ৰথম পদক্ষেপটো  ভালদৰে যায়, ই আপোনাক আপোনাৰ সাক্ষাৎকাৰৰ বাবে ইতিবাচক মনোভাৱ গঠন কৰাত সহায় কৰিব; আপুনি সাক্ষাৎগ্ৰহণকাৰীসকলক ভাল প্ৰভাৱেৰে সৈমান কৰিব পাৰিব।

আপোনাৰ পৰিচয় দিয়াৰ আগতে আপুনি মনত ৰাখিবলগীয়া তথ্য

আপুনি কোন?

‘আপুনি কোন’ প্ৰশ্নটোৰ বাবে নিজকে আগতকৈ সাজু কৰক। সাক্ষাৎকাৰ পেনেলক সম্ভাষণ জনোৱা আৰু আপোনাৰ সঠিক নামৰে সঠিক পৰিচয় আৰম্ভ কৰক। অভিৰুচি আদিৰ দৰে কিছুমান ব্যক্তিগত বা যুক্তিসঙ্গত তথ্য অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব।

আপুনি ক’ৰ পৰা আহিছে?

আপুনি থকা স্থান, আপোনাৰ স্কুল আৰু  কলেজ আৰু কি প্ৰয়োজন আছে চাওঁক। ই আপোনাৰ পৃষ্ঠভূমিৰ বিষয়ে এটা আভাস দিব।

আপোনাৰ শিক্ষা?

আপুনি আপোনাৰ শিক্ষাগত অৰ্হতাৰ বিষয়ে চমুকৈ দাঙি ধৰিব পাৰে। আপুনি আবেদন কৰা পদটোৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় স্কুল, স্নাতক, স্নাতকোত্তৰ আৰু যিকোনো ডিপ্লোমা আদি পৰ্যায়ৰ শিক্ষাগত অৰ্হতা সম্পৰ্কে জনাওক। আপোনাৰ অতিৰিক্ত পাঠ্যক্ৰমৰ কাৰ্যকলাপৰ বিষয়ে উল্লেখ কৰক, যেনে ক্ৰীড়া।

সঠিকভাৱে পোছাক পিন্ধিব

আপোনাৰ সাজ-পোছাকেও আপোনাৰ পৰিছয় দাঙি ধৰে। আপুনি সাক্ষাৎকাৰলৈ যোৱাৰ আগতে, কোম্পানীৰ সংস্কৃতিৰ ওপৰত দ্ৰুত গৱেষণা কৰক, যেনে তেওঁলোকৰ ‘ড্ৰেছ কোড’ কি। যদি আপুনি নিশ্চিত নহয়, আপুনি অনুসন্ধানৰ বাবে কোম্পানীলৈ যাব পাৰে; ই সূচিত কৰে যে আপুনি কোম্পানীক আগ্ৰহ প্ৰদান কৰি আছে আৰু এই ভাল চেহেৰা সৃষ্টি কৰাৰ যত্ন লৈছে।

চকুৰ সম্পৰ্ক বজাই ৰাখিব

সাক্ষাৎকাৰৰ সময়ত সাক্ষাৎগ্ৰহণকাৰীৰ সৈতে নজৰ ৰাখিব আৰু মনোযোগ ৰাখিব। স্ব-পৰিচয়ৰ অৰ্থ কেৱল প্ৰাৰ্থীৰ বিষয়ে জনা নহয়, ই আপোনাৰ অন্তৰ্জ্ঞান দেখুৱায়।

প্ৰস্তুতি

প্ৰস্তুতিয়ে আপোনাক আত্মবিশ্বাস দিব আৰু সাক্ষাৎকাৰত সফল হোৱাত সহায় কৰিব।  প্ৰাসঙ্গিক তথ্যৰ সৈতে আপোনাৰ চাকৰিৰ প্ৰ’ফাইল অনুসৰি নিজকে সাজু কৰক।

সাক্ষাৎকাৰ এটাত স্ব-পৰিচয়ৰ সময়ত আপুনি মনত ৰাখিবলগীয়া কিছুমান কথা:

  • আপোনাৰ স্ব-পৰিচয় চমু কৰক।
  • আপুনি দাখিল কৰা চিভিখনেক পঢ়া বা বৰ্ণনা কৰাৰ দৰে নকৰিব। চিভিত উল্লেখ নকৰা কিছুমান অতিৰিক্ত তথ্য যোগ দিয়ক।
  • তেওঁলোকে কি জানিব বিচাৰে নুসুধিব।
  • কেৱল আপোনাৰ অভিজ্ঞতা আৰু উন্নত মানদণ্ডৰ ওপৰত আলোকপাত কৰক, যিটো চাকৰিৰ প্ৰ’ফাইলৰ বাবে প্ৰাসঙ্গিক।
  • নিজকে ভালদৰে জানক, নিজকে প্ৰশ্ন কৰক আৰু স্ব-পৰিচয়ত আপোনাৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ দিয়ক, যি সাক্ষাৎকাৰত সফলতাৰ পথ প্ৰশষ্ট কৰিব।

সাক্ষাৎকাৰ এটাৰ প্ৰক্ৰিয়া:

সাক্ষাৎকাৰৰ আগতে:

সাক্ষাৎকাৰ প্ৰক্ৰিয়াৰ সময়ত, হয়তো আপুনি নিজকে বহুবাৰ পৰিচয় কৰিব লাগিব; reception বা প্ৰৱেশৰ স্থানত, নিয়োগ কৰ্তা, সাক্ষাৎগ্ৰহণকাৰীসকলৰ সন্মুখত ইত্যাদি।

আপোনাৰ সাক্ষাৎকাৰৰ স্থানৰ প্ৰৱেশাধিকাৰৰ বিষয়ে reception ত সুধিব লাগিব। আপোনাৰ নাম, চাকৰিৰ শিৰোনাম, সাক্ষাৎকাৰ সময়ৰ বিষয়ে জনাওক।

উদাহৰণ স্বৰূপে: “নমস্কাৰ, মোৰ নাম সঞ্জয় ডেকা। মই পৰিচালক পদৰ বাবে বিয়লি ২ বজাত হ’বলগীয়া চাকৰিৰ সাক্ষাৎকাৰৰ বাবে আহিছো।”

আপোনাক পৰীক্ষা কৰাৰ পিছত, কোনোবাই আপোনাক স্বাগতম জনাবলৈ কোনোবা অহালৈ অপেক্ষা কৰক। যেতিয়া কোনোবাই আপোনাৰ ওচৰলৈ আহে, অনুগ্ৰহ কৰি থিয় হ’ব আৰু তেওঁলোকক দৃঢ় হেণ্ডছেইক দিয়ক আৰু পুনৰ সম্পূৰ্ণ নামৰ সৈতে পৰিচয় কৰাওক। তেওঁলোকে নিজকে উপস্থাপন কৰিলে প্ৰতিক্ৰিয়াত, সঁহাৰি দিয়ক।

যদি আপুনি ব্যক্তিজনৰ সৈতে ফোন বা ইমেইলত কথা পাতিছে, আপুনি ক’ব পাৰে, ‘আপোনাক লগ পাই ভাল লাগিল’। Waiting room ৰ পৰা, ব্যক্তিজনে আপোনাক সাক্ষাৎকাৰ কোঠাটো দেখুৱাব পাৰে; যোৱাৰ আগতে তেওঁক ধন্যবাদ জনোৱাটো দৰকাৰ।

সাক্ষাৎকাৰৰ সময়ত:

কিছু পানী খাব আৰু সাক্ষাৎকাৰ কোঠাত প্ৰৱেশ কৰাৰ আগতে দুটামান গভীৰ উশাহ লওঁক। আপোনাৰ শৰীৰ আৰু মন শিথিল কৰক। দুৱাৰখন নক কৰক আৰু মিচিকিয়াই কোঠাত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ অনুমতি বিচাৰিব। কোঠাটোত প্ৰৱেশ কৰি  তেওঁলোকৰ নিৰ্দেশনাৰ পাছত আপোনাৰ আসন গ্ৰহণ কৰক।

আপোনাৰ সাক্ষাৎগ্ৰহণকাৰীয়ে আপুনি কি পদৰ বাবে আৱেদন কৰিছে জানে আৰু আপোনাৰ চিভি তেওঁলোকৰ হাতত আছে।

তথাপিও, আপুনি তেওঁলোকক আপোনাৰ চিভি আৰু প্ৰমাণপত্ৰ দিব পাৰে।

আপোনাক সোধা এটা সচৰাচৰ প্ৰশ্ন হৈছে, ‘আমাক নিজৰ বিষয়ে কওঁক’। যেতিয়া আপুনি নিজৰ বিষয়ে ক’লে, ইয়াক চমু কৰি ৰাখিব আৰু আপুনি যদি নতুন হয় তেন্তে আপোনাৰ পৃষ্ঠভূমি চাকৰিৰ সুযোগৰ বাবে কিয় উপযুক্ত তাৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিয়ক; আৰু যদি আপুনি এজন অভিজ্ঞতাপ্ৰাপ্ত ব্যক্তি, ইয়াক চুটি কৰি ৰাখক আৰু মনোযোগ দিয়ক যে আপোনাৰ অভিজ্ঞতা কিয় এই চাকৰিৰ সুযোগৰ বাবে সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ। সাক্ষাৎকাৰলৈ যোৱাৰ আগতে প্ৰশ্নটোৰ বাবে সাজু থাকিব। আত্মবিশ্বাস আৰু সজাগতাৰ সৈতে আত্ম-পৰিচয়ে দেখুৱায় যে আপোনাৰ ক্ষমতা আছে, আৰু আপুনি এই পদৰ বাবে সঠিক প্ৰাৰ্থী।

সাক্ষাৎকাৰৰ সময়ত শান্ত থাকিব, আৰু উশাহ লওঁক। আপুনি আপোনাৰ উত্তৰ আৰম্ভ কৰাৰ আগতে আপোনাৰ চিন্তা একত্ৰীকৰণ কৰিবলৈ কিছু সময় বিচাৰিব পাৰে ‘মোক ইয়াৰ বিষয়ে এক মুহূৰ্ত ভাবিবলৈ দিয়ক’। আপোনাৰ সাক্ষাৎগ্ৰহণকাৰীৰ এক ইতিবাচক ইংগিত পাব যে আপুনি আপোনাৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ চেষ্টা কৰি আছে।

সাক্ষাৎকাৰৰ পিছত:

সাক্ষাৎকাৰৰ শেষত এটা বিদায় টোকা গুৰুত্বপূৰ্ণ। বিদায় টোকা অবিহনে, আত্ম-পৰিচয় অসম্পূৰ্ণ। আপোনাৰ সাক্ষাৎগ্ৰহণকাৰীৰ অনুসৰণ কৰক, থিয় হওক আৰু পুনৰ হেণ্ডচেক কৰক আৰু তেওঁলোকৰ সময়ৰ বাবে মিচিকিয়াই ধন্যবাদ জনাওঁক। বাৰ্তালাপ সমাপ্ত কৰিব লগা বাক্যাংশ বা বিদায় টোকা এটাৰে নিজকে সাজু কৰক:

  • আপোনাক লগ পোৱাটো আনন্দৰ কথা আছিল।
  • আশা কৰো আপোনাৰ দিনটো ভাল হওক।

যদি আপোনাৰ অজস্ৰ ৰাউণ্ডৰ সাক্ষাৎকাৰ আছে তেনেহ’লে আপুনি একে পদক্ষেপ অনুসৰণ কৰিব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ জীৱনৰ বহু লোকক লগ পাব, কিন্তু সাক্ষাৎগ্ৰহণকাৰীসকলেই চাকৰি এটা লাভ কৰাৰ প্ৰক্ৰিয়াত জড়িত। গতিকে আপুনি তেওঁলোকক এটা অনুসৰণ টোকা বা ধন্যবাদ পত্ৰ প্ৰেৰণ কৰিব পাৰে, হাতেলিখা বা ইমেইল ফৰ্মেট এখনত।

নতুনসকলৰ বাবে স্ব-পৰিচয় পৰামৰ্শ:

সাক্ষাৎগ্ৰহণকাৰীয়ে জানে যে আপুনি নতুন। আপুনি চাকৰি বা পদটোৰ বিষয়ে বিশেষ কথা পাতিব নালাগিব। তাৰ সলনি, সাক্ষাৎগ্ৰহণকাৰীয়ে চাকৰিটোৰ বাবে আপোনাৰ ইতিবাচক মনোভাৱ চাবলৈ ভাল পাব।

ইয়াত আপুনি নিজকে পৰিচয় কৰাৰ আগতে বিবেচনা কৰিবলগীয়া কিছুমান নতুন পৰামৰ্শ:

  • স্ব-পৰিচয় হৈছে এজন নৱাগতই নিজৰ দক্ষতা প্ৰকাশৰ এক সুন্দৰ সুযোগ।
  • আপুনি আত্মবিশ্বাসী হ’ব লাগিব। সুন্দৰ আচৰণ দৰকাৰ আৰু আপোনাৰ ক’বলগীয়া পইণ্টবোৰ ভালদৰে ক’ব।
  • আপোনাৰ শিক্ষাগত অৰ্হতাৰ বিষয়ে কওঁক। আপুনি লাভ কৰা প্ৰাসঙ্গিক বঁটা আৰু প্ৰমাণপত্ৰৰ বিষয়ে উল্লেখ কৰিব পাৰে।
  • লগতে, আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ বিষয়ে এক চমু আভাস দিব পাৰে। কিন্তু মনত ৰাখিব যে ই আপোনাৰ সাক্ষাৎকাৰ, পাৰিবাৰিক কাম নহয়।
  • আপোনাৰ ৰুচি আৰু পাৰ হৈ যোৱা সময়ৰ বিষয়ে উল্লেখ কৰক, যি আপোনাক আপোনাৰ মানদণ্ড আৰু ব্যক্তিত্ব প্ৰদৰ্শন কৰাত সহায় কৰিব।

উদাহৰণস্বৰূপে: মই ফুটবল খেলিবলৈ ভালপাওঁ। মই পূৰ্বে বহুতো প্ৰতিযোগিতা খেলিছো আৰু এতিয়াও খেলো। ই মোক আন্তঃব্যক্তিগত দক্ষতা শিকাইছিল আৰু মোক এক দলৰ খেলুৱৈ হ’বলৈ সহায়ো কৰিছিল যি কৰ্পোৰেচন এটাত অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। ইয়াৰ লগতে নিশ্চিতভাৱে, মই এটা দলত কেনেদৰে মনোনিবেশ কৰি থাকিব লাগে সেয়া শিকিছো।

সাক্ষাৎকাৰ বা কোনো উদ্দেশ্যধৰ্মী নহ’লে আত্ম-পৰিচয় দিবলৈ অতি সহজ। কিন্তু চাকৰিৰ সাক্ষাৎকাৰৰ ক্ষেত্ৰত স্ব-পৰিচয়ত, আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ কথাটো হৈছে ইয়াত আপোনাৰ জীৱনৰ ইতিহাস জানিবলৈ চেষ্টা কৰা নহয়। গতিকে আপুনি আবেদন কৰা পদৰ সৈতে ইয়াক প্ৰাসঙ্গিকতা ৰাখিব।

বহু লোক অত্যাধিক আত্মবিশ্বাসী হোৱা দেখা যায়, যি কেৱল ধ্বংসাত্মক প্ৰভাৱ সৃষ্টি কৰে। আমি কেতিয়াও সম্পূৰ্ণ নিখুঁত হ’ব নোৱাৰো। আৰু এটা সাক্ষাৎকাৰত সাক্ষাৎগ্ৰহণকাৰীজন অভিজ্ঞতাসম্পন্ন লোক। তেওঁলোকে জানেই যে আপুনি নিখুঁত নহয়। তথাপিও আপুনি নিখুঁত হ’বলৈ চেষ্টা কৰিব লাগিব, আৰু সাক্ষাৎকাৰ এটাৰ সময়ত আপোনাৰ মনোভাৱ উৎকৃষ্ট হ’ব লাগিব।

এই সৰল পৰামৰ্শবোৰ চেষ্টা কৰক, যি সাক্ষাৎকাৰৰ সময়ত ইতিবাচক হ’ব। আশা কৰিব যে এই পৰামৰ্শবোৰে আপোনাক আপোনাৰ স্বপ্নৰ চাকৰি লাভ কৰাত সহায় কৰিব।

loading...

COMMENTS

WORDPRESS: 0